29 Temmuz 2021 Türkiye’nin yangınlarla mücadelesi – Akdeniz Sözlük
Önce manavgat sonra Bodrum,Didim,Kayseri,Adana ve niceleri...
Bilinçli bir şekilde çıkarılan bu yangınları kontrol altına alamıyoruz. İnsanların hayvanları, evleri ve kendi canları yanıyor. Bu kadar ciddi bir mevzuda uçak krizi baş gösteriyor. Koskoca türkiye cumhuriyeti yangını söndürecek uçak bulamıyor. Bir de Rusya’dan uçak yardımı talep ediliyor. Ya hadi bunu geçtim tüm bu olanlara rağmen yangının önünü alamıyoruz. Her felaketin müdahalesinde ülke olarak sınıfta kalıyoruz. Oysaki vergilerimiz var. Nereye gidiyor bu vergiler? Bu felaketler için kullanılması lazımken neler oluyor? Herneyse.
İnsanların yardıma ihtiyacı var. Lütfen bunu göz ardı etmeyelim. Elimizde yardım amaçlı sadece sosyal medya var. Televizyonlarda bile yangının kontrol altına alınmaya başladığını söylüyorlar. Fakat yok böyle bir şey. Daha fazla insanın canına bir şey olmaması adına ve yardıma ihtiyacı olan insanlara çeşitli mecralardan yardım edebilirsiniz.
Bunlardan birkaç tanesini aşağıya bırakıyorum, sessiz kalmayın rica ediyorum. (Orada bulunarak da yardım edebileceğimiz bir şey olursa bana yazabilirsiniz çünkü beynim durdu aklıma başka bir şey gelmiyor,fikirlerinizi belirtebilirseniz sevinirim )
Antalya BB yardım çağrısı
Muratpaşa belediyesi yardım çağrısı
Manavgat belediyesi yardım çağrısı
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti yangınlar için 3 adet kiralık uçak bulunduruyor. Bu sadece yangınlar açısından değil, olası bir savaş durumunda da kriz demektir. Kurumlarda stratejiyi belirleyen insanlar böyleyse biz yandık zaten.
Kimse kusura bakmasın ama ülke yanarken düğüne giden thk kayyumu sesi çıkmayan içişleri bakanı ve erdoganin muhalefete ve halka sataşması thk kim demesi bir de üstüne iban atmalarına kaldıramıyorum bir an önce hükümetin istifa etmesi gerekiyor hepiniz suçlusunuz