kısaca sks ya da mediko burada birçok şey var. en önemlisi psikoloji, diş ve dahiliye. öğrenci kimlik kartınızı gösteriyorsunuz muayenenizi oluyorsunuz. ilaç yazılacaksa doktor zaten yazıyor. aklınızın bir köşesinde bulunsun. ücretsiz.
sağlık ve kültür spor daire başkanlığı açılımı olan değişik mimarisi olan sağlık ocağıyla eğlence aktivitesini bir araya getirmiş sağlık ve eğitim yeri bunu sağlık ve kültür spor olarak ayıracak olursak
1.sağlık: diyetisyen diş ve psikolog muayenesi yapıyorlar ben psikoloğuna gittim psikolog çok iyi saatine göre iyi iş yapıyor iyi hissetmek kitabını bana önermişti harika kitaptır.
2.kültür ve spor bolümü orta bolüm de ve üniversitedeki topluluk çeşidine göre biraz küçük dans stüdyolari felan küçük 1 adet tiyatro prova alanı var bir de normal ders işlenecek alanları var neler yapılıyor dersen onu topluluklar entrysine bak derim
şimdi bunun etkinlik kısmına gelirsek iş sinir bozucu olabiliyor saat uyuşmazlığı tiyatro oyun ya da film gösterimi olacaksa sansür ekibi olarak anılır bu kurum oyunda ya da filmde argo ya da cinsel içerikli bir şey olursa ya da çıplaklık buna hak savunma vs liste uzar hemen reddetmeye başlıyorlar ya da bu sahneyi çıkarmanızı istiyorlar bu da üniversite öğrencilik hayatını çekilmez yapıyor.