alanya – Akdeniz Sözlük
türkiye'nin akdeniz bölgesi'deki antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. antalya’ya uzaklığı 154 kilometredir.
Önceden çok daha güzel ve samimi bir ilçe idi. Şimdi ise adım attığın yerde para verir olduğun, yabancıların da tamamen kendilerini soyutladığı bir yer halini aldı. Hatırlıyorum önceden yabancısı yerlisi farketmeksizin sıcak bir ortam vardı. Şimdi o sıcaklığı gitti bana göre.
Yazın belediyenin konserleri olurdu 5,6 yaşlarında olmama rağmen aşırı eğlenirdim. (Çocuklar falan gelirdi aile ortamı olurdu)
Barış Manço parkı en sevdiğim parktı.sürekli oraya götürtürdüm kendimi. Özellikle denizden çıkıp o yanmış vücutla son enerjimi ordaki arkadaşlarımla harcamak aşırı güzel gelirdi. Babam turizmci olduğu için işe iki üç kere olmak kaydı ile onunla beraber gider onun çalıştığı otelde neredeyse beleş tatil yapıyor gibi takılırdım.
Hatta çoğunluğu rus ve alman olma kaydıyla bir sürü arkadaş edinip anlaşamaya anlaşamaya oyun oynardık.( dil olmadan nasıl oynayabiliyorduk inanın ben de bilmiyorum)
Bununla yetinmeyip can hastanesinin oradaki binalardan birinde yaşıyorduk (şimdi kapandı yanlış bilmiyorsam) Hemen dibinde apart otel vardı sahibi ile iyi anlaştığım için arada sırada oraya kaçar kaçar giderdim. (Salaklık biliyorum ama çocuk aklı işte)
Güzeldi önceden be. Şimdi bana o kadar samimi gelmiyor ne yazık ki. Keşke aynı sıcaklığı ile kalsaydı.
Soğuk gelmesine rağmen en güzel yerlerden biridir. Bakmayın samimi bulmuyorum dediğime. İnsanları da iyidir, saygılıdır ilçe de güzeldir. Ama işte...
Edit: Aklıma geldi de Gönül Kemal Reisoğlu’ndan 2006 kayıtlılar varsa bana yazabilir. Belki kavuşuruz pıtırcıklar.