insanı donuna kadar ıslatan, şiddetli gök gürültüsü ve hemen ardından güneş açmasıyla meşhurdur.
2012 yılların da kız erkek karışık ( o zamanlar tabi ) kyk yurdun da kalırken tanıştım antalya yağmuru ile, yağdı mı bazen 2/3 gün aralıksız kesilmeden yağardı.

bir sabah telefonu mu odada bırakıp kısacık deniz şortu ile ( kanımız kaynıyor tabi o zaman ) bol yağmurluğum ile kombin yapıp koşuya çıkardım, sonra gelip duş alıp kahvemle yurtta kahvaltımı yapardım. gün kararmadan erasmus taki arkadaşlarla toplanır voleybol oynardık.

akşam yemeğini yemekhane de yedikten sonra, spor salonumuz da vardı oraya da ön kol bench press basmaya gitmeden uyuyamazdık. kızlı erkekli bu aktivitelerin yanın da yağmur hep devam ederdi. ıslanmayı problem etmezdik gençlik işte.

ertesi gün, fazla fiziksel hareketlilik ve yağmurdan dolayı hasta modda kız ve erkek bloglarının ortasında ki yemekhanenin hemen solunda yurt girişini rahat kesebileceğiniz sote diye meşhur cafemiz vardı günü de oturarak dinlenerek geçirirdik. yağmur hala yağıyor olurdu. üstü kapalı olduğundan rahattı.

3. gün hala yağmur devam ediyorsa erkek arkadaşlarla karamsar moda geçerek ya bilgisayar oyunu ya da batak vs kağıt oyunları ile geçiriyor olurduk ve hala yağmur yağıyor olurdu.
Antalya yağmuru starter pack
-Parka yağmurluk
-Baston Şemsiye
-Çiftçi Çizmesi
Bunlar varsa meteor yağsa bile hiçbir şey olmaz
son bir haftadır temiz bir sabaha uyanıyorum. camın kenarına kahvaltıyı hazırlarken yağmur yağmaya başlıyor ve sanırım sabaha karşı duruyor. çok keyifliyim. bir haftadır fonda yağmur sesi var. arada kafama kapının önünde biriken su takılıyor yönetime kızıyorum, su oluklarına kavağın yaprakları birikiyor ona tasalanıyorum ama temizlendiğimi hissediyorum. toprak gibiyim içime su sızıyor. birikiyor ve dağılıyor.
biraz daha yağabilir bence, ıslak çok güzelsin antalya.
Eskisi kadar yoğun yağmayan. Bazen hızlı bazen yavaş ama 12 gün durmadan yağdığı da olmuştur.