Antalya’nın artık tehlikeli bir şehir olması – Akdeniz Sözlük
Memleketimin bu konuda olumsuz yönde değiştiğini üzülerek söylüyorum.
Konyaaltı,Lara gibi yerlerde bile yürüyemez hale gelmek beni cidden üzüyor.
Konyaaltı önceden emekli olmuş belli bir maaşın üstünde alan elit bir kesimin bölgesi gibi iken şimdi it kopuk dadanmış. Hepsi av peşinde ve rahatsız edici bir boyutta.
Kültür gibi yerleri zaten es geçiyorum. Günlük yaşadığımız taciz olaylarının haddi hesabı yok. Bunu buraya taşımak istedim açıkçası. Amacım kötülemek asla değil özellikle bir Antalyalı olarak. Fakat gerçekler de tokat gibi çarpıyor,susamıyorum.
Şu iki günde yaşadığım ve duyduğum kaçıncı taciz cidden sayamıyorum. Pişmiş pişmiş arabası ile yanaşıp laf atanı, dokunanı, sözlü tacizi ve daha niceleri.
Ülke geneli zaten böyle,farkındayım. Ama Antalya gibi yerde bunları sıkça yaşamak zoruma gidiyor ahali. “Usturuplu giyin madem” diyecek olan yazarlar mümkünse susup cahilliklerini köşede yaşasınlar.
Adam yanımdaki kapalı arkadaşıma dahi göz dikip taciz ediyorsa bana kıyafetten söz edemezsiniz. Herneyse.
Erkek yazarlara,kardeşlerime de söylemek isterim ki lütfen gördüğünüz yerde susmayın. Sinirlerim bozuldu,iyi geceler.
Geçmiş olsun @Busss bu arada Busss'e ben de hak veriyorum keske Konyaaltı ve Lara ile sınırlı kalsaydı ben de genelde kampüs içinde bu tarz olayları çok yaşadım özellikle üniversitede çok sapık var kendisini istemediğim halde telefonda gecenin 5 ine kadar farklı numaralardan aramalar okulda gizli gizli takip etmeler bir dönem kampüste tek başıma yürümekten bile korkar haldeydim bir de Meltemde durduk yerde adamın biri bana laf atıp yüzüme tükürmesini de hiç unutmayacağım kimse de dönüp bana iyi misin diye soran olmamıştı bu yüzden Antalya diğer şehirlere göre daha berbat