astroloji – Akdeniz Sözlük
göksel cisimlerin ve astronomik fenomenlerin, insan karakteri ve kaderi üzerine etkilerinin olmasını konu alan, bilimsel gerçekliği henüz kanıtlanmamış inceleme türü.
İnsanın kendi içindeki yolculuğunda yol alan bir çeşit yol haritası burçlarla aram yok diye başlayıp 2020 yılı olaylarının yarısından yakını tahmin etmiş daha bilim olduğu kanıtlanmamış bir çeşit inceleme varsayım.Ama doğa olayları konusunda tahminleriyle bilinirlerdi ama artık diplomasi siyasi. ve ekonomide de tahminleriyle bilinmeye başlandı.Aralığın başında ortada virüs vs. yokken baya bir dolu yıl yaşayacağız demişlerdi o gün bugündür Astrolojiye bakıyorum
astroloji, gezegenlerin ve yıldızların konumlarının insanların kişiliklerine, davranışlarına ve geleceklerine etkisinin incelendiği bir ilim dalıdır. Astroloji, tarih boyunca insanlar tarafından çeşitli amaçlarla kullanılmıştır, ancak genellikle insanların geleceklerini öngörmek veya geçmişlerini anlamaya yardımcı olmak amacıyla kullanılmıştır. Astrolojik öğretilere göre, gezegenler ve yıldızların konumları doğum anındaki pozisyonlarına göre insanların kişiliklerine, davranışlarına ve geleceklerine etki eder. Astroloji, aynı zamanda insanların burçlarını da belirler ve bu burçlar insanların kişiliklerine ve özelliklerine göre kategorize edilir.