cd projekt red ekibinin, the witcher serisinden sonra çıkarmış olduğu oyun. duyurulmasından tam 8 yıl sonra, geçtiğimiz haftalarda oyuncular ile buluşan oyun hakkında çok fazla şikayet var ve bu şikayetlerin çoğunluğu oyun içi bug ve hatalar, hatta playstation store'dan oyunu tamamen kaldırmış bulunmaktalar ve oyuncular oyunu iade etme hakkına sahipler. (oynanmayacak derecede optimizasyon sorunları da cabası)

bu küçük polonyalı şirket the witcher serisinden yakaladığı başarıyı ilk bakışta cyberpunk 2077 ile yakalayamadı diye gözükse de bir çırpıda harcamamak gerekli sonuçta bu hataların hepsi çok kısa bir süre içinde çözülecektir.

pc kullanıcıları için ana hikaye ve yan görevleri aksatan, asla oynanmaz denilecek bir sorun yok. (tabii şirketin önerdiği sistem ayarlarında 35fps gibi düşük bir performans sergiliyor.)

oyundan bahsedecek olursam hikayesi ve kesinlikle jhonny silverhand (keanu reeves) film gibi bir senaryo ortaya koyuyor. oyun içinde sokakta yürürken canlı bir yerdeymişsiniz gibi geliyor, night city gerçekten yaşıyor.

yazarken canım çekti biraz daha oynayayım devamını sonra yazarım...
tamamen balon çıkan oyun, çok büyük bir oyuncu kitlesi oyunu iade etti. yıl olmuş 2077 ama bir gta 5 fiziksel motorunun yanından geçemiyor :)
Aldığıma pişman olduğum tek oyun. Gerçi 249 vererek almadım, 49 lira verip aldım ama boşa para harcattı. witcher 3'ü çok sevmiş biri olarak, CD projekt'ten daha iyi şeyler bekliyorken büyük sıçtıklarının ilanı oldu bu oyun. Gerçekçiliğin çok zayıf oluşu, hikayenin kısalığı, lansmanlarda bahsedilen bir çok özelliği barındırmaması vs derken oyun camiasının hiçbir beklentisini karşılayamadı.