eakdeniz – Akdeniz Sözlük

eakdeniz 2017 yılına kadar kullanılan akdeniz üniversitesi öğrenci bilgi sisteminin eski adı. akdeniz üniversitesi tarafından yapılan değişiklik ile e akdeniz adı önce ekampus.akdeniz.edu.tr adresi ile değiştirildi, sonrasında ise öğrenci bilgi sisteminin kısa ismi olan obs.akdeniz.edu.tr ile revize yapıldı.

bununla beraber yıllardır akdeniz üniversitesi öğrencilerinin kullandığı e akdeniz sistemi artık boşa düşmüş oldu. bu web adreslerinin böyle kalmasına göz yummayan sözlük yönetimi eakdeniz eski linkleri olan eakdeniz.com ve e-akdeniz adreslerini 2022 yılının ilk ayında akdenizsozluk.com bünyesine taşıdı.

akdeniz üniversitesi öğrencileri için dijital platformlarda proje geliştirmeye devam eden akdeniz sözlük aldığı bu alan adları ile eski öğrencilerin en büyük alışkanlığı olan e akdeniz 'i şimdilik kendi web ara yüzü üzerinde yaşatmaya devam edecek. web adresi çubuğuna e-akdeniz.com veya eakdeniz.com yazıldığında karşınızda akdenizsozluk.com 'u görebileceksiniz.

e akdeniz sisteminden eski bir görüntü görsel


OBS.akdeniz NEDİR ?

akdeniz üniversitesi öğrenci bilgi sistemidir. Akademik Takvim, Danışman Bilgileri, Alınan Dersler, Sınav takvimi, Ders Programı, Harç bilgileri, Ders Ekle/Bırak İşlemleri, Bütünleme kayıt, Dönem Ortalamaları, transkript vb için akdeniz öğrenci bilgi sistemine buradan gidebilirsiniz

ekampus.akdeniz nedir ?

akdeniz üniversitesi ile ilgili internet üzerinden yapılabilecek işlemlerin ve uygulamaların kısa yollarını barındıran web ara yüzüdür. bunların içerisinde bulunan sistemler; internet ağı eduroam - mail şifre al/değiştir, navigasyon uygulaması, öğrenci bilgi sistemi, kampüs araç giriş başvurusu, yemekhane kartı bakiye yükleme'dir. akdeniz ekampus sistemine ise buradan gidebilirsiniz

yeniden hatırlatmak gerekirse kısaca (bkz:e akdeniz), akdeniz üniversitesi öğrenci bilgi sisteminin 2017 yılına kadar kullanılan adı. e akdeniz artık akdeniz sözlük tarafından kullanılıyor.
akdeniz sözlük twitter hesabından paylaşılan son tweet ile yeniden yayına alınan web sitesi.
öğrencilerin üniversite içinde en çok kullandıkları sistemlerin geçişi için tasarlanmış.

eakdeniz.com