En iyi bira eşlikçisi – Akdeniz Sözlük
şimdi patates bu konuda zirveyi kimseye bırakmaz kolay kolay. ve bir mekana oturulduğunda da kafadan patates siparişi bir verilir hemen ya da söyleyelim mi ortaya bir patates dediğinde de kimse yok yeaa siktir et patatesi demez. iyi gider, güzel gider, soslara bana bana yersin allah yersin. ama bir yerden sonra gitmez. bira bir yandan patates bir yandan tıkanırsın. ama bir turşu öyle mi? hele bir de çubuk turşusuysa eğer, çiçek çiçek... bir yudum biradan, bir parça turşudan; bir yudum biradan, bir parça turşudan... bu böyle alır başını gider...

yalnız turşuyu bazı sokuk mekanlar ekstra yazıyor, buralarda bira içiyorsanız turşuya fazla abanmazsınız belki ama turşuya da para mı yazılır amk kaçı kaç kuruş mantığıyla bittikçe tazeleyen mekan gibi mekanlarda içiyorsanız, beleş mezar bulsa içine girer misali bidonun dibini görmeye gerek yok hiç, yoksa yukarıda keyifle bahsettiğim bir bira bir turşu... alır başını gider güzellemesindeki baş, sabah uyandığınızda değişmiş olabilir.

haydi afiyet olsun.
birayı evde içiyorsam yanına doritos taco cips koyarım. Başka da bir şeyle uğraşmam zira biraya fazla prodüksiyon yapmaya değmez. Dışarıda bir mekanda içiyorsam da duruma göre yanına bira tabağı veya turşu isterim.
bir kolunda sevdiğin, diğer kolunda günbat... ahahahahahah! şaka şaka, sakın böyle yollarla vasat kız düşürmeye çalışmayın; sene 2003 değil.

Hem bira ne ya? Sanki bana şampan... ahahahahahah! Böyle hor gören, zenginvari söylemlerle de gold digger düşürmeye çalışmayın; hepimiz beleş bira bulsanız sıcak/soğuk affetmeyeceğinizi biliyoruz.

Ne diyorduk? Hah, tuzlu fıstık ve sarı leblebi güzel. çikın vinkz, kajun baharatlı tavuk falan da güzel de şişiriyor. gecesine pişman olduğunuz gibi kokoreç gömecek mecaliniz de kalmaz sonra.

başlık tek cevap öngördüğünden mütevellit 'tuzlu fıstık'tır.
Kokoreç.

Bira kokoreç ikilisi beni birçok güzel yemekten vazgeçirebilir. Özellikle kokoreç izmir usulü, halka halla dilimlenmişse başka şeye gerek yok.