1961 abd doğumlu sinema oyuncusu fimleri harikadır favori filmim ise neredesin be birader (o brother) muhteşem bir filmdir.
ülkemizde ayhan ışığın oğlu olarak anılan sadece ayhan ışık değil ,türkiye'de her 3 kişiden 1'i george clooney olma potansiyeli yüksek ayrıca bunun üzerine youtube da ege başaran bu konuya tez yazmıştır.

ülkemizdeki siyasetçi, kebapçı, şarkıcı olsun bkz: abdullah gül olsun, herkes kendisini george clooney'e benzetir.
milletçe adamı türk vatandaşı yapıcaz...

video

Milyonlarca DC sinematik evreni hayranının gözünde bu adam kendi kariyerini 1995'de çekilen batman Forever'da giydiği meme uçlu ve göt kısmında resmen, alenen tayt bulunan batsuiti giydiği anda bitirdi. Hatta hatırlayanlar olacaktır, clooney batsuiti giyerken kemerını yukarı ceker ve arkasını hızlıca döner tam da o anda kameraman butun ekranı kapalayacak sekılde clooneyin taytlı mabadına 12x zoom yaparak o mabadı sinema ekolüne arzı endam eder. Daha sonra bu batman forever fiyaskosunda kaşesi düştüğü için şansını brad pittli, matt damonlu oceans serisinde dener ama o performansıda eh iştedir, tırttır. Şımdılerde ıse şansını herkese benzetılmekle denıyor sanırım, buna en yakın ornek tamer karadaglıdır, hatta oyle kı, benım yakın bır arkadasım neredeyse bırebır clooney'e benzemektedır. Bu arkadasım tamer karadaglı ve clooney arası bırsey.