zaten böyle bir pandemi döneminden geçilmiş bir çok öğrencinin ailesi işsiz kalmış, öğrencinin yanındayız diyen üniversitenin yapmış olduğu haksız zama twitter üzerinden gelen tepki.
akdeniz üniversitesi yeni rektörü prof dr özlenen özkan konu ile ilgili sistemsel bir hata olduğunu mağduriyetin yaşanmayacağını twitter üzerinden duyurmuştur.
sadece ikinci öğretim değil yabancı öğrencilere de yapılmış bir zam.twitterda tt olma yolunda ilerlerken süpriz bir şekilde fiyatları normale döndürülmüş inandırıcı olmayan açıklama yapılarak olayın üstü kapatılmaya çalışılmıştır. fakat ertesi sabah eski fiyatı 488 tl olan harç ücreti 552 tl olmasıyla sinir katsayım yükseklere çıkıp kurum yine soygunculuğa devam etmektedir. artık #harçlarkaldırılsın olarak direnişe geçilmesini düşünüyorum(bak yine komünist çıkacak başımıza). yıllar önce ikinci öğretim öğrenciler olarak hiçbir imkandan faydalanamıyorduk yemekhanede örgünler 2.50 tl verirken biz 4.75 tl mi ne veriyorduk ardından eşitlediler ama genel olarak eğitimin ticarethaneye dönülmemesinden taraftarıyım.