2010 yılında kurulup, hayatımıza filtre kavramını sokan, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması.
facebook tarafından alınan utanmasa overlok makinası olacak arkadaş her şeyi çalma artııık snapchatin hikaye özelliği ve son zamanlarda tiktok'un amerikada yasak olması durumuyla karsilasması sebebiyle tiktok mekanizması gelistirmis o kadar çine bok atıyoruz ama bunlar direk alıyor bir de hesabımda youtuberları ve sözlügü ve ilham aldigim insanları takip edip daha az vakit geciriyorum düzenli kullandigim zamanları hatirliyorum gercekten özgüvensizlik katsayisini arttirıyordu sürekli resim ve müzik paylasma çabasina giriyordum huzurluyum ohh miss
mutsuzluga, depresyona ve gunde bırkac saatımın kaybolmasına sebep oldugu ıcın uzun zaman once tek celsede telefonumdan silip attığım ve ruhsal olarak tüy kadar hafifledıgım uygulama. ve bunlara ek olarak hiçbir boka yaramamasına ragmen herkes neden kullanıyor bunu oldum olası merak ettım. yanı neden ınsanlar sureklı bırbırılerıne kendı fotograflarını gosterıyor bunu anlamıs degılım. yahu onceden fotograf albumlerı vardı fızıkı olarak elle tutulur bırseydı ve kımsede cıkıp 100 tane mısafırı toplayıp bu albumlerı gostermıyordu. yanı ben neden bırının fotografını gormeye ıhtıyac duyayım kı aga? ha baska sebeplerle kullanılıyorsa ona eyvallah... gecenlerde iş kaynaklı sebep yuzunden tekrar ındırdım ve yenı bır hesapla sadece ıkı haftada bır kez 10 dakıka gırıp gorsel tasarımlarla alakalı konseptlere bakıp cıkıyorum hemen. sadece 25-30 adet 3d sayfaları takıp edıyorum. instagram kaynaklı depresyon ve mutsuzluk sıfıra ındı.
Herkesin mutlu göründüğü sahte bir mecra. Giriyorsun hiç mutsuz insan yok herkes tatilde, arkadaşlarıyla güle eğlene takılıyorlar.
Evde oturup bunları izleyip ulan hayata bak diye iç geçirmemek elde değil sahte olduğunu bilsen de.
Zaten amacını da çözmüş değilim o ayrı mesele. İnsan yatak odasına kadar özelini de paylaşmaz yahu. Efendi gibi gezdiğin gördüğün yerleri, anılarını at tamam işte. Amacı budur yani abartmaya gerek yok.
önerilenler ve keşfet kısmı kişiden ve pişi'den tamamiyle uzaktır. üç noktadan özellikle seçip ilgilinmiyorum kardeşim dediğiniz gönderiler sayfayı yenilediğiniz an bile karşınıza çıkabiliyor.
algoritması çöp yani