markantalya – Akdeniz Sözlük
şehrin göbeğinde olması nedeni ile çoğu kişinin buluşma noktası haline gelmiş dahası önü ve içi aşırı kalabalık olan avm.
çok büyük sayılmaz ama gayet yetiyor. bahsetmeden geçemeyeceğim sinemaları on numara.
fi tarihinde yaklaşık 2.5 yıl, inşaatı ofisimin manzarısını süsledi. bitmesinin akabinde antalya migros avm'nin yükünü aldı şehir merkezine taşıdı.
inşaa edildiği alan, yıllarca büyük bir çukur olarak durdu. daha sonra şehrin merkezinde devasa bir bina haline gelen alan, buluşma noktası olması yanı sıra, şehrin en işlek noktalarından birinde otopark imkanı sağlamasıyla da faydalı oldu. bazı avm'lerin aksine alışveriş yapılarak otoparktan çıkma ya da otopark parası ödeme zorunluluğu olmamasıyla faydalı bir nokta. ancak en alt otopark katına inmek gibi bir hata yapar da akşam trafiğine falan denk gelirseniz, 20 dakikaya anca çıkarsınız. o kata inmeyin. balrog bile o kadar derinde uyumuyordu.
açılalı 5 yılı geçmesine karşın, halen eski otogar dediğim kompleks.

gerçi 2. türel döneminde mevcut otogarı da avm ve ticari alan kompleksi yapıp döşemealtı'ya yeni otogar yapılması planlanıyordu ama 1-2 yıl önce bu finnari kakaraskacı zihniyet ürününün planları çöpe atılabildi.