Sihirbazların 10 Favori Numarası ve Bunların Yapılışları – Akdeniz Sözlük
10 basit ve etkili sihir numarası


Önceden Dilimlenmiş Bir Muzu Soyun
video


Kabuğunu açmadan bir iğne yardımı ile muzu dilimlere ayırın. Bunu yaparken iğne izlerinin belli olmamasına özen gösterin.

Suyu Buza Çevirin
video


Bir pet şişedeki suyu donana dek buzlukta tutun. Çıkardıktan sonra içinde buz olan bir kaba yavaşça dökün. Döktüğünüz su donacaktır.

Elmayı Tek Seferde İkiye Bölün
video


Ellerimiz bir elmayı ikiye bölecek kadar güçlüdür. Yalnızca nereden basınç uygulayacağınızı iyi bilmelisiniz. Aşağıdaki videodaki gibi elmaya tam üst kısmından baş parmaklarınızla baskı yapıp iki yana doğru çekin. Anında ikiye ayrılacaktır.

Ketçap Tüpünü Pet Şişede Yüzdürün
video


Sol elinizi ketçabı hareket ettirirmiş gibi yukarı kaldırırken sağ elinizle su şişesini hafifçe sıkın. Ketçap yukarı doğru hareket edecektir.

Kahve Kutusunu Uçurun
video


İki elinizle kahve kutusunu uçurur gibi yapın. Kahve kutusu videodaki gibi sağ elinizin baş parmağıyla temas halinde olacaktır. Seyircinizin açısına göre pozisyon alın ki bunu fark etmesin.

Bir Burun Deliğinize Soktuğunuz Kalemi Kulağınızdan Çıkarın
video


Bu numara tamamen pratikle alakalıdır. Kalemi burnunuza sokar gibi yukarı itirir gösterirken aslında aşağı itirecek ve kolunuzla kamufle edeceksiniz. Sonra da tersi bir hareketle kulağınızdan çıkarır gibi yapacaksınız.

Su Dolu Bir Poşete Onu Delmeden Kalem Saplayın
görsel

Su dolu bir plastik poşete kurşun kalem sapladığınızda, poşetin yapısı gereği çevresi kapanır ve su dökülmez. Ancak bu durum saplayış şiddetinize de bağlı. Onu iyi ayarlayın ve saplayın gitsin.

Seçilen İskambil Kartını Bulun
görsel

Bu numarada püf nokta, karşınızdaki kişinin kartı hangi karttan sonra koyacağını bilmektir. Kartları böldükten sonra hangi kartın altına koyduğuna dikkat edin.

Bozuk Parayı Kaybedin ve Geri Getirin
video


Ayrıntılar için videoyu izleyiniz.

Serçe Parmağınızı Kaybedin ve Geri Getirin
video


Ayrıntılar için videoyu izleyiniz.