gün geçmiyor ki bir disneyland tema parkı ve buna benzer bir şeyler görmeyelim dediğim gereksiz otel. turizme kazandırılsın diyip bir önceki belediye başkanı (seçimler dönemine yakın olması lazımdı) halka 1 aylığına beleş diye açan kampüsten herkesin kapış kapış gittiği 1 dönem gözüm instagram timeline'ım bu temaparkı görmekten gözüm kanadı ve 1 ay instagrama girmemiştim ayrıca otelin günlük ziyareti pahalı ve 1 günlük konaklama fiyatı bir asgari ücret kadar (siz şaka mısınız).roller coster'ı venediki felan var fakat millet bundan sıkıldı artık ankaradaki dinazor heykeli kadar saçma
içerisinde; tema park, otel, etkinlik alanı, açık hava alışveriş merkezini barındıran çok amaçlı bir işletme. otel ve tema park kısmı genelde belek-kadriye turizm bölgesinde konaklayan turistler tarafından tercih edilirken, açık hava alışveriş merkezi genelde antalyalıların uğrak yeridir. her akşam (pandemi nedeni ile değişmiş olabilir) çocuklara yönelik canlı performans ile masal canlandırması yapılır.
Rixos grubuna bağlı, tema park bünyesinde bir süre çalıştığım komplekstir. statüsü fark etmeksizin tema parkta işe yeni başlayan çalışanlar tema park genel müdürü cem tuna'dan yüz yüze eğitim alır. bu eğitim işletmenin vizyon ve misyonunu aktarma, park içinde personelin hakim olması gereken kurallar ve genel işleyiş, misafirlere yaklaşım gibi başlıkları kapsamaktadır. bu eğitimden geçen tema park çalışanları -gözlemleyebildiğim ölçüde- başarılı personellerdir. misafir olarak keyifli vakit geçirilecek bir parktır. dry park (lunapark), ve aqua park olarak ikiye ayrılır. hyper coaster adında çok keyifli bir roller coaster vardır ki avrupa'da en büyükler arasındadır. aqua park kısmında da keyifli üniteler vardır. yine tema park içerisinde yeme-içme imkanları mevcuttur. fiyatlara gelecek olursak, yerli turisti hedefleyen bir fiyat politikası yoktur. zira personel alanı haricinde türkçe konuştuğumu hatırlamıyorum.
otel kısmı ise çocuk temalıdır. odaları, lobisi çocuk teması çerçevesinde dizayn edilmiştir. lobide oyun alanları, odalarda oyun konsolları bulunur. fiyat politikası yine yukarıda değindiğim gibidir. otel misafirleri tema parkı ek ücret ödemeden kullanabilmekteydiler.
otel ve tema park haricinde kalan kısım ise açık hava alışveriş merkezidir. bu bölüm halka açıktır ve giriş ücretsizdir. gün içerisinde ve özellikle akşamları çeşitli etkinlikler olur ve bunları izlemek de yine ücretsizdir. otel, tema park ve alışveriş merkezi kendi içerisinde özerk idare edilir. rixos bu komplekste bir yabancı ortağa sahipti, yanılmıyorsam alışveriş merkezinin operasyonları bu yabancı ortağa aitti ancak detayları hatırlayamıyorum. personel olarak olumlu duygularla ayrılmıştım. misafir olarak da oldukça güzel zaman geçirmiştim.