Türkiye’de önlenemez hale gelen mülteci sorunu – Akdeniz Sözlük
Ankara-Niğde otobanında afgan mültecilerin kaçak olarak istilası ile güne başladık.
Daha önceden gelenleri saymıyorum zaten.
Ülke resmen yol geçen hanına döndü ve buna ülkenin yöneticileri de dahil hiçbir siyasetçi ses çıkarmıyor.
Bir de mülteci seviciler var ki onlar daha beter. Ülkenin geleceğini fazla toz pembe gören üç beş andaval “onlar çok kötü durumdalar,sığınacaklar ve biz onlara kucak açacağız” tarzında cümleleri ile ülkenin sonunu getirmeye meyilliler.
Bu kadar fazla mültecinin ülke içerisinde her alanda gerek ekonomi gerek toplumsal gerek ise güvenlik açısından sorun yaratacaklarını nasıl öngöremezsiniz? Çok basit bir matematik. Dahası da var. Olay artık biz sahip çıkıyoruz düşüncesini de geçti farkında mısınız?
Bir yerden sonra buna dur da diyemeyeceğiz. Demek için çok geç olacak.
İlgili Video
Edit: milli savunma Bakanlığı’da bugün bu olayların tuzu biberi olacak bir paylaşımda bulunmuş. Şöyle ki bakınız efendim.
türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde çalışan bir akademisyen katıldığı tv programında ''mülteci-göçmen nüfusunun 5-10 yıl içinde ülke nüfusunun içindeki 'i oluşturacağını'' söylemişti. sorun bugün büyük evet ama yarın daha da büyük.
Suriyeliler giderse ekonomimiz çöker dedi adam. Artık nasıl durumdaysak, onları bile altın gibi görüp bizi kenara iteliyolar.
Bunlar da mekanı kendilerinin sanıyor. Ben sert görünümlü olduğum için henüz denk gelmedim, ama 14 yaşındaki yeğenim kafede babasına yardım ederken dondurma reyonuna geçiyor. Dışarıdan bir suriyeli de buna kaş göz falan yapıp çağırıyor. Ondan büyük bu çocuk. Bizimki gidiyor tabi. Buna seni şöyle döverim, böyle yaparım falan saymaya başlıyor çocuk. Bizimki de konuşması bitince tekmeyi geçirip kafeye dönüyor. Kendini savunmayı bilmese neler olacak bilemiyorum. Çocuğu 11 yaşından beri yakın dövüşte eğitiyorum, böyle bir olay olursa kendini, sevdiklerini savunabilsin diye. Şu an gururluyum. Herkes artık mecburiyetten öğrenmeli, sağımız solumuz önümüz arkamız psikopat.
Edit: Bu arada 14 yaşında ama 25 yaşındaki ben kadar yapısı var. O yüzden bu kadar basit bitirdi mevzuyu.