üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler – Akdeniz Sözlük
ilk yıl sevgili yapmayın yazan arkadaşa katılıyorum ve artırıyorum üni de sevgili yapmayın. bi de aynı eve çıkan hayatının hatasını yapar ayıktırayım.
ev arkadasinizi iyi secin
kaziklanmayın
bir de bilmiyorum diyenlere inat yol tarifi verin insan olun
bütün topluluklara girin bak zaten kendi aranda elersin okuldaki derslerden daha çok şey öğrenirsiniz bu çokemelli
yalaka olmayın derste havanız sönüyor
yurt dışı deneyimi yapın ben yapamadım imkanım ve bütçem yoktu ayrıca bilmiyordum bir de aiesec'li arkadaşlara yapışın
fakültenizin erasmus imkanlarını öğrenin azimliyseniz yurtdışında staj bile yapabilirsiniz
bölüm hocalarınızı araştırın tavsiyemdir çünkü işinizin temelini oluşturacaktır bu insanlar yoksa ben de projeksiyondan ders anlatırım.
geçirdiğiniz hiçbir saniye geri gelmeyecek. ama kuvvetli bir hafızanız varsa yanlış atılan her adımın sonuçlarını çok net hatırlayacaksınız. ileride de sizi mutlu edecek kararlar alın. ben ettim siz etmeyin. lütfen.
Sizlere şunu yapın bunu yapın demeyeceğim açık açık. Sadece ne olursa olsun kendinizden emin ve özgüvenli olun. Kimseye hakkını yedirmeyen, tuttuğunu koparan, kararlı, öğrenmeye açık bireyler olduğunuz an üniversite yıllarınız aşırı verimli geçecektir. Ve eğlenmeyi unutmayın gençler. Geleceğinizin peşinden koşarken sizi motive edecek şeylerden vazgeçmeyin. Dolu dolu yaşayın bu yılları. Çünkü eminim ki en güzel yıllar bunlar. İmkanınız varsa yurt dışına çıkıp orayı deneyimleyin mesela. Bambaşka ülkeler bambaşka arkadaşlıklar... staj veya eğitim ayarlayabiliyorsanız ayarlayın hatta tüm imkanları zorlayın. Deneyimlerle dolu güzel yıllarınız olsun.