yerli ve milli sosyal medya – Akdeniz Sözlük
yerli ve milli sosyal medya için ar-ge çalışmalarımız devam ederken, marka tescil ve tüzel kişilik gibi yasal zeminde başvuru ve kurulum işlemlerinin sonuna geldik. yazılım ekibimiz ile yaklaşık 1.5 yıldır pilot bölge olarak seçtiğimiz antalya'da, türkiye'nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan akdeniz üniversitesi öğrencileri ile akdeniz sözlük projesini deneyimliyoruz.

akdeniz sözlük projesi ismi; daha önce kendi blog sitemde bahsettiğim gibi, türkiye'nin yurt dışına açılan kapısı olan "Akdeniz"' den ve yine türkiye'nin internet ortamında henüz hiç bir sosyal medya platformunun olmadığı dönemde "Sözlük" kavramını kazandırması fikrinden yola çıkarak iki kelimeyi bir araya getirerek ortaya çıkmıştır.

dünya'da bir çok konuda öncü ve örnek olan geçmişi ile türk milleti, dijital anlamda dışarı bağımlı olmamalıdır.
akdeniz sözlük projesinin felsefesi, ülkemizin büyük verisini kendi topraklarında tutmaktır.

bu felsefenin başarı kazanabilmesinin internet kullanıcılarına iyi bir deneyim yaşatmaktan geçtiğini çok iyi biliyoruz. yolumuz uzun, önümüzdeki haftalarda pilot bölge çalışmamızda büyük bir güncelleme getirerek tüm kullanıcılarımızın hizmetine sunacağız.

(bkz:akdeniz sözlük 8.0 güncellemesi)

bu sayede yerli ve milli sosyal medya projemiz filiz bir proje olmaktan bir adım öteye geçerek, yazılım fonksiyonlarını gerçek kullanıcıları ile test edecektir. Genç girişimci ekibimiz ile Devlet desteği beklediğimiz projemiz, ülkemiz için ütopya haline gelen bu sorunu çözebilecek gücü kendinde hissetmektedir.